Legutóbbi bejegyzések
Hogy függ össze a szobrászat és az alkoholfüggőség?
Apám mindig is rengeteget mesélt nekem a szobrászatról. Tőle tudtam meg gyerekként, hogy már kőkorszaki szobrokat is ismerhetünk, amelyek primitív, faragott formák. Az őskori szobrászat vitathatatlanul leghíresebb példája a termékenységistennő, akit Willendorfi Vénuszként ismerhetünk.
A termékenységen túl a szobrászat mindig is nagyon fontos műfaja volt a spirituális és vallási istentiszteletnek.
A szobrok gyakran fontos személyeknek és eseményeknek állítottak emléket, és az aktuális társadalom bizonyos formájú leképeződései is voltak – gondoljunk csak például arra, hogy amikor birodalmak vagy kormányok buknak meg, az ezeket a vezetőket ábrázoló szobrokat gyakran ledöntik a forradalom szimbolikus gesztusaként.
Apám sajnos nem csak a szobrokról jut eszembe – évek óta küzd az alkoholizmussal. Ám most végre az egész családban feltámadt a remény, rátaláltunk ugyanis a FELÉPÜLÖK csapatára, akik bentlakásos rehabilitációs programot kínálnak a Minnesota-modell jegyében. Ez a program azért is volt nagyon szimpatikus számunkra, mert az alkoholbetegséget komplexen értelmezi, és a hozzátartozókat is bevonja a felépülési folyamatba, ezzel pedig azt a problémát is feloldja, hogy mi történik a függővel a 28 nap bentlakás után, azaz amikor visszakerül a természetes, mindennapi környezetébe. Azért elsőre ez a 28 nap lehet, soknak és ijesztően hangzik, de azt érdemes elmondani, hogy mindez festői környezetben, egy nagyon barátságos terápiás házban történik, szuper kikapcsolódási lehetőségekkel, közös programokkal – de azért szigorú szabályok szerint. Mindez segít abban, hogy az alkoholbeteg számára kialakuljon egy új napi ritmus, más szokásokat sajátítson el, és a társai mintegy „tükröt tartva” szintén segítség őt (és saját magukat is) a fejlődésben. (tovább…)